У Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ стурбовані підтримкою Луценком чинного президента на виборах

38_tn.jpg

Луценко був присутнім на форумі, де Порошенко оголосив про намір балотуватися на другий строк 
Фото: EPA Заяви, які генпрокурор Юрій Луценко робив під час виборчої кампанії в Україні, "ставлять під сумнів незалежність" очолюваного ним відомства, заявили в Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. В організації зазначили, що він підтримував чинного президента Петра Порошенка.

У місії спостерігачів за президентськими виборами в Україні від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ стурбовані тим, що генеральний прокурор Юрій Луценко на виборах підтримував чинного президента Петра Порошенка. Про це йдеться у заяві місії за підсумками виборів.

"Викликає занепокоєння безпосередня участь генерального прокурора в підтримці чинного президента, що суперечить закону, викликає занепокоєння. За даними, отриманими від співрозмовників місії БДІПЛ та повідомленнями у ЗМІ, він з'явився на заході, присвяченому початку кампанії, і зробив низку заяв, зокрема на своїй особистій сторінці у Facebook, які ставлять під сумнів незалежність очолюваного ним відомства. Окрім того, кілька кандидатів є об'єктами поточних кримінальних розслідувань, принаймні три розслідування розпочато після того, як вони оголосили про свою кандидатуру", – заявили в місії.

31 березня в Україні відбулися чергові президентські вибори. У них узяло участь 39 кандидатів. Згідно з даними ЦВК, за результатами опрацювання 99,99% електронних протоколів, у шоумена Володимира Зеленського 30,24% голосів, у чинного президента Петра Порошенка – 15,95%.

28 січня Луценко взяв участь у форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом", де були присутні президент України Петро Порошенко і представники Блоку Петра Порошенка. Під час форуму Порошенко оголосив, що знову балотуватиметься у президенти.

У коментарі журналісту програми "Схеми" Луценко заявляв, що прийшов на форум, щоб "висловити свою громадянську позицію". Він сказав, що того дня був у відпустці. Генпрокурор підкреслював, що не має наміру ні за кого агітувати, оскільки це йому заборонено законом.

Глава Комітету виборців України Олексій Кошель у коментарі виданню "ГОРДОН" сказав, що формально форум не має юридичного стосунку до висунення Порошенка кандидатом у президенти. "Тому присутність на заході групи державних чиновників – це просто участь у форумі. А отже, не можна говорити про якісь порушення. Якби висунення Порошенка відбувалося на форумі партії, то тоді до присутніх там генпрокурора та членів Кабміну виникли б запитання", – пояснив він. 


Джерело: Гордон