Голосування на виборах президента України стартувало за кордоном

5ca069ce8166e.jpg

Першими свої голоси за майбутнього главу держави почали віддавати громадяни України в Австралії.

Дільниця, утворена при посольстві України в Канберрі, відкрилася о 8:00 за місцевим часом (23:00 за київським часом 30 березня). Голосування на ній триватиме до 20:00 (11:00 за київським часом 31 березня).

Проголосувати в Канберрі можуть також українці Нової Зеландії.

Всього в закордонному виборчому окрузі ЦВК сформувала 101 дільничну комісію. Українці голосують в 72 країнах світу. Дільниці розташовані в посольствах і консульствах України.

Найбільшу кількість дільниць сформовано в Німеччині, їх там 5. За 4 – в США, Польщі, Італії, по 3 дільниці – в Канаді, Іспанії та Туреччини. У Росії всі дільниці для голосування закриті.

Найбільша закордонна виборча дільниця утворена при посольстві України в Молдові, там зареєстровано понад 52 тисячі виборців. Найменша – при військовій частині в Косово (менше 50 виборців).

Всього ЦВК передала на закордонні дільниці більше 420 тисяч бюлетенів.

Вибори президента завершаться після закриття останньої дільниці в Сан-Франциско. Голосування там триватиме до 6 ранку за Києвом 1 квітня.

Для участі в голосуванні виборцям за межами України слід бути включеними до списку виборців, особисто прийти на дільницю і мати при собі документ, що підтверджує громадянство України.

Джерело: "Сегодня"